» Sesja ciążowa – wszystko co warto o niej wiedzieć

Sesja ciążowa – wszystko co warto o niej wiedzieć

Sesja ciążowa – wszystko co warto o niej wiedzieć

 

Czy jest coś piękniejszego, niż nosić pod sercem małe serduszko ?

Warto uwiecznić radosny czas oczekiwania na maleństwo…

Wybór momentu na wykonanie sesji ciążowej:

Zazwyczaj najlepsze zdjęcia wychodzą na przełomie 6-8 miesiąca. Brzuszek jest ładnie zaokrąglony, a przyszła mama będzie miała dużo energii i czuła się dobrze przed  obiektywem.      Nie oznacza to jednak, że Mamy które są w 9 miesiącu nie mają szans na sesję. Ostatnio nawet miałam okazję fotografować Panią w bardzo zaawansowanej ciąży, na kilka dni przed rozwiązaniem :) Najważniejszym aspektem jest to, aby kobieta w tym czasie czuła się komfortowo.

1ciaza małe

Jak się przygotować:

Wyspana, wypoczęta i możliwie jak najbardziej zrelaksowana przyszła mama to połowa sukcesu, dalej to rzeczy, które opinają i eksponują brzuszek. Szerokie ubrania raczej się nie sprawdzą. Warto przygotować sobie 3-4 zestawy ubrań. To jakie ubrania zabieramy zależy oczywiście od upodobań naszej ciężarnej modelki ale z doświadczenia wiem, że zawsze dobrze się sprawdzi taki zestaw: elegancka, prosta sukienka, sportowy zestaw na luzie (np. jeansy, top i koszula),  warto zabrać też elegancką bieliznę i coś wyjątkowego. Pamiętajmy o dodatkach jak szal, biżuteria, buty. Gadżety do sesji jak np. zdjęcie USG, test ciążowy, buciki, skarpetki i ciuszki dziecka; przytulanki inne rekwizyty np. smoczek, grzechotka. Posiadam swoje rekwizyty ciążowe, ale zachęcam Państwa do zabrania swoich indywidualnych dodatków sesyjnych, które często oczekują na przyjście dziecka.

Jest możliwość wykonania przyszłej mamie make-up i fryzury do sesji. Proszę o zabranie swoich kosmetyków do makijażu .

Do zdjęć z partnerem czy z dzieckiem proszę o przygotowanie ubrań pasujących kolorem i fakturą.

                                           aga-male-12

Czas i miejsce takiej sesji:

Warto zaplanować ok. 2-3 godziny na sesję. Odbywa się bez pośpiechu, tak aby był czas na odpoczynek.
Miejsce na sesję wybiera przyszła mama. Może być u mnie jak i możliwość wykonania u Państwa w domu, oraz podczas spaceru w ulubionym miejscu.

W razie wątpliwości lub pytań służę pomocą i radą.

Pozdrawiam serdecznie

Up